Mobil Uyumlu Kullanıcı Dostu Siteler

MobilUyum

Mobil Uyumlu Web Sitesi Neden Önemli

Akıllı telefon teknolojilerinin hızlı ilerlemesi ve buna bağlı olarak kullanım oranının artmasından dolayı artık hepimiz arama ve araştırmalarımızı rahatlıkla mobil cihazlar üzerinden yapabiliyoruz.

Mevcut durum göz önüne alındığında mobil uyumlu olmayan web siteleri fırsatları kaçırıyor. Kurumsal açıdan baktığımızda da şirketler iş yapabilme imkanlarını ellerinin tersiyle itiyorlar.

Yemek siparişinin mobil bir cihaz üzerinden verilebildiği bugün, yarının açıkça bir göstergesi.

Mobil uyumluluk web sitenizi ziyaret edenlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatarak önünüzdeki fırsatları kaçırmamanızı sağlar. Mobil uyumlu siteler için hız konusu da ayrı bir başlık. Seo ve site hızının önemini okumanızı tavsiye ederim.

Aşağıdaki örnek tablo da göreceğiniz üzere mobil uyumlu bir web sayfanız olmamış olsaydı mobil cihazlardan giren kullanıcıları kaçırmış olacaktınız.

mobilsonuc

Reklamcılık maliyetleri göz önüne alındığında da mobil reklamlar sayesinde aynı şekilde hedef kitlelere ulaşma imkanınız oluyor.

Mobil uyumluluğun faydalarını özetlersek:

  1. Erişilebilir olursunuz
  2. SEO tarafında Google’dan geçer not alırsınız
  3. Görünüm – Mobil uyumlu olmayan web sitelerini akıllı cihazlarda kullanmak gerçekten çok sinir bozucu olabiliyor. Mobil uyumlu web siteniz sayesinde kullanıcılara hem kullanım kolaylığı hem de göze hoş görünen bir web sitesi sunmuş oluyorsunuz. Neticede amaç web sitenize gelen ziyaretçinin aradığı şeyi bulmasına hızlıca yardımcı olabilmek.

Mobil Uyumlu Web Sitesi için Odak Noktalar

  1. Bulunabilirlik : Kullanıcılar yaptıkları arama terimlerinin karşılığında doğru sayfalara yönlendiriliyor mu?
  2. Ürün Sayfaları : Web sitenizde sunduğunuz ürün veya hizmetler ile ilgili görseller yeterince tutarlı mı?
  3. Dönüşüm Almak : Oluşturduğunuz formlar veya e-mail bültenlerine kayıt işlemleri yeterince kolay mı? Kullanıcı satın alma ekranında bir problem yaşıyor mu?
  4. Mobil Sayfa Uyumu : Kullanıcı girdiği sayfalarda başlıkları ve görselleri net bir şekilde görebiliyor mu?
  5. Mobil Site Hızı : Web sitesi mobil sayfalar için performans ayarlarını yapmış mı? Masaüstü görünümde yaşanan kullanıcı deneyimi mobil sayfalarda da mevcut mu?

Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını mobil uyumluluk test aracından bakabilirsiniz.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir