İçeriğe geç

Google Haritaları Kullanmak

Google’ın vermiş olduğu haritalar hizmetini ister bilgisayarınızda isterseniz de mobil cihazlarınıza uygulama indirerek takip edebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak dünyanın neresinde olursanız olun bir yol tarifi alabilir ya da keşif yapabilirsiniz

Google Haritalar ile Yapabilecekleriniz

Adres Ayarlama

Evinize yeni taşınmış veya yeni bir işe girmiş olabilirsiniz. İstanbul gibi bir metropolde yaşıyor ve bir iş değiştirdiyseniz bu adresleri haritalara kayıt ederek her seferinde adres yazma derdinden kurtulursunuz.

Yerler Hakkında Bilgi Edinme

Gitmek istediğiniz yeri haritada bularak yol tarifi alabilirsiniz. Bu yerin çalışma saati bilgisi de alabilir hatta Street View özelliği sayesinde görüntülerine ulaşabilime imkanınız olur.

Google haritaları kullanmaya başlamadan önce ; GPS açık olmalı ve mevcut lokasyon ile hoparlöre erişim izni vermelisiniz.

Google Haritaların Özellikleri

  1. Arama Sonuçları
  2. Haritayı Keşfetme
  3. İki yer arasındaki mesafeyi ölçme
  4. Sorun bildirme
  5. Trafik, toplu taşıma ve bisiklet yolu ile ilgili bilgiler bulma
  6. Aradığınız yeri 3D olarak bulma (Bilgisayar)
  7. Street View ( Sokak Görünümü)
  8. Mevcut Konum
  9. Ziyaret ettiğiniz yerlere yıldız verme

Haritalar hizmeti doğal olarak yüklü veri indireceği için gideceğiniz yere yola çıkmadan önce kablosuz bir internet bağlantısı üzerinden haritaları indirebilir ve fazladan mobil veri ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Zaman çizelgesi özelliğini kullanarak daha önce gittiğiniz yerleri görebilir ve yönetebilirsiniz. İşinize yaramayan bilgiler varsa bunları da silebilirsiniz. Daha fazla bilgi için ayrıca Google Haritalar  sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir